Okullarımız

Okullarımız

British Columbia hükümeti tarafından denetlenen okullarımızda çalışan sertifikalı öğretmenler dünyanın en iyi öğretmenleri arasında bulunmaktadır. Okullarımızda sadece British Columbia hükümeti Eğitim Bakanlığı onaylı müfredat programı uygulanmaktadır. Pek çoğu yeni olan 66 adet okulumuz modern imkân ve teknolojilerle donatılmıştır. Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrencilerimize ESL sertifikalı öğretmenler destek olmaktadır. Ayrıca okullarımız tarafından verilen, "Dogwood Diploma" olarak da adlandırılan lise mezuniyet sertifikası tüm Kanada ve ABD üniversiteleri tarafından kabul görmektedir.

 

Liseler – 9 - 12. sınıflar

Yarının Liderlerini Bugünden Yetiştirmek

Liseler, 9 – 12. sınıf öğrencilerine hizmet vermektedir. 8 adet lisemiz British Columbia Eyaleti’nin en yeni ve yenilikçi okullarından olup İleri Yerleştirme Programı, Fransızca Ağırlıklı Program ve Uluslararası Bakalorya Programı gibi seçkin akademik ve uzmanlık programları sunmaktadır. Coquitlam liselerinde öğrencilerimize takım sporları, sanat, tiyatro ve müzik gibi alanlarda çok çeşitli kurslar ve seçenekler sunulmaktadır.

Learn More

 

Ortaokullar – 6-8. sınıflar

Küresel Vatandaşlığa Geçiş

6 – 8. Sınıf öğrencilerine hizmet veren 13 ortaokulumuz ilkokul ile lise arasında köprü oluşturmaktadır. Ortaokullar, öğrencilerin lisede kendilerinden beklenecek koşullara aşamalı olarak hazırlanması için gereken ortamı sağlamaktadır.

Learn More

 

 

İlkokullar – Anaokulu – 5. sınıf

Gelişim Yılları

Bölgemizde bulunan 45 adet ilkokul, anaokulu – 5. sınıf öğrencilerine hizmet vermektedir. Çoğu öğrenci için bu erken gelişim yılları, yaşam boyu öğrenim için temel oluşturmaktadır.

Learn More