Ögrenci Kabulleri > Geri Ödeme Politikası

Geri Ödeme Politikası

OKUL ÜCRETLERİ İÇİN GERİ ÖDEME POLİTİKASI:

Tüm geri ödeme talepleri 43 numaralı Okul Bölgesi (Coquitlam) Bölge Okulları Yöneticisi’nin ofisine yazılı olarak yapılacaktır. Geri ödeme taleplerinin Uluslararası Eğitim Programı tarafından verilmiş olan Kabul Mektubu’nun aslını ve ilgili diğer belgeleri (Kanada Gümrük ve Göçmenlik İşleri’nden gelen mektup, vs.) içermesi gerekmektedir.

 

TAM GERİ ÖDEME: (eksi başvuru ücreti) Okuma İzni’nin Kanada Göçmenlik İşleri tarafından onaylanmaması durumunda yapılacaktır. Geri ödemenin yapılabilmesi için yazılı taleplerin Okuma İzni için red cevabı alındıktan sonra altı ay içinde yapılması gereklidir. Taleplerin Kanada Göçmenlik İşleri’nden gelen red mektubu ve Uluslararası Eğitim Programı tarafından verilen Kabul Mektubu’nun aslını içermesi gerekmektedir.  

 

OKUL ÜCRETİNİN 2/3’ÜNÜN GERİ ÖDENMESİ, öğrencinin programın başlayış tarihinden önce programı bırakması veya Kanada’da daimi oturma izni olan göçmen statüsü kazanması halinde yapılır.

 

OKUL ÜCRETİNİN1/2’SİNİN GERİ ÖDENMESİ, öğrencinin programın başlayış tarihinden sonra 30 gün içinde programı bırakması veya Kanada’da daimi oturma izni olan göçmen statüsü kazanması halinde yapılır.

GERİ ÖDEME YAPILMAZ:

Aşağıda belirtilen durumlarda GERİ ÖDEME YAPILMAZ:

  • öğrencinin programın başlayış tarihinden 30 gün sonra herhangi bir kursa katılmaktan vazgeçmesi;
  • öğrencinin programın başlayış tarihinden 30 gün sonra programı bırakması veya göçmen statüsü kazanması;
  • öğrencinin kayıt tarihinden 30 gün sonra programı bırakması;
  • öğrencinin Kanada Hükümeti, Polis Teşkilatı, 43 numaralı Okul Bölgesi (Coquitlam) ve/veya Uluslararası Eğitim Programı tarafından belirlenmiş olan kanun, politika veya yönetmelikleri ihlal etmesi sonucu programdan çıkarılması.