Programlarımız

Programlarımız

Uluslararası öğrencilere ders yılı boyunca çok sayıda program sunulmaktadır. 10 ay süren, öğrencilerin normal sınıflara yerleştirildiği programlar yanında 1 haftalık. Temmuz ve Ağustos aylarında Yaz Dönemi ESL/Kültür Programı sunmaktayız; bu program sabahları yarım gün sınıf etkinliklerini, öğleden sonra ise öğrencilerin yeni kazandıkları İngilizce becerilerini uygulamaya koyabilecekleri kültür etkinliklerini içermektedir. 9, 10 ve 11. sınıflar için İngilizce dersine hazırlık kursları da yaz dönemi programlarımız arasında yer almaktadır. 4 haftalık Kısa Süreli Yoğun ESL kursları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için Eylül – Haziran ayları arasında sunulmaktadır.

 

Eyalet tarafından belirlenen müfredatta bulunan ana dersler şunlardır: İngilizce, sosyal bilimler, matematik, biyoloji, kimya, fizik, güzel sanatlar, ve mesleki ve teknoloji ile ilgili çalışmalar. Bunlara ek olarak öğrenciler, çok sayıda seçmeli ders arasından istediklerini seçerek British Columbia eyaleti eğitim sisteminin gerektirdiği koşullar doğrultusunda özgün bir program oluşturabilirler. Coquitlam okul sisteminde 12. sınıftan mezun olan öğrenciler Kanada ve diğer yerlerdeki tüm üniversite, yüksek okul ve enstitülere başvurma hakkı kazanmaktadır. Derslerinde başarılı öğrenciler için Uluslararası Bakalorya ve İleri Yerleştirme Programları da mevcuttur.

 

Liselerde üniversite seviyesinde dersler de verilmektedir; öğrenciler bu derslerde gösterdikleri başarı ölçüsünde, daha sonra dünyanın her yanındaki yüksek öğretim kurumlarına girişte kullanabilecekleri ders kredisi kazanırlar. Uluslararası öğrenciler Kanada’nın önde gelen bir okul bölgesinden mezun olmanın yanında, dünyanın dört bir yanında aranan bir beceri olan akıcı İngilizce konuşma becerisini de kazanma avantajına sahip olmaktadırlar.