Programlarimiz > Ders Yılı

Ders Yılı

Coquitlam Okul Bölgesi uluslararası öğrencilere ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde tam zamanlı programlar sunmaktadır. Ders yılı Eylül’den Haziran sonuna kadardır. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için Ocak, lise öğrencileri için ise Şubat ayı alımı mevcuttur.

Lise programımız, ilki Eylül’den Ocak sonuna, ikincisi ise Şubat ayından Haziran sonuna kadar devam eden 5 aylık dönemlerden oluşmaktadır. Bir yıllık okul ücreti $13,000 olup yılda $900 tutarındaki zorunlu sağlık sigortası da ayrıca ödenecektir.

 

İlkokul ve ortaokul programlarımız uluslararası öğrencilere, Eylül başından Haziran sonuna kadar devam eden 10 aylık Anaokulu – 8. sınıf müfredatı sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin ders yılına geç başlama seçenekleri vardır, ancak bu durumda yer olan herhangi bir sınıfa yerleştirileceklerdir. Bir yıllık okul ücreti $13,000 olup yılda $900 tutarındaki zorunlu sağlık sigortası da ayrıca ödenecektir. Anaokulu öğrencileri için okul sadece yarım gündür. Anaokulu ücreti yıllık $6,000 olup yılda $900 tutarındaki zorunlu sağlık sigortası da ayrıca ödenecektir.

 

Uluslararası Eğitim Programı’na Yeniden Başvuru Süreci

1. Yeniden başvuru formunu doldurun, okulda imzalayın ve yenileme isteğinde olsanız da olmasanız da formu Uluslararası Eğitim ofisine teslim edin.

2. Ödeme tarihinden önce (15 Mayıs ve 15 Kasım) okul ücretini ve sağlık hizmeti ücretini Uluslararası Eğitim ofisine ödeyin. Ofis 2 iş günü içinde makbuzunuzu ve Yeniden Kabul Mektubunuzu verecektir.

3. Okuma izninizin süresini bitiş tarihinin 2 – 3 ay öncesinden uzattırmayı unutmayın.